Komoly rali alakulhat ki ma az amerikai tőzsdéken jegyzett kínai technológiai részvényeknél, mivel a kínai szabályozó hatóságok által jóváhagyott videojátékok híre számos befektető figyelmét fordította az elmúlt szűk két évben igencsak szenvedő szektor irányába.
Gőzerővel tombol az NFT-őrület, nemrég a világ egyik legnagyobb amerikai sportszergyártója, a Nike vásárolta fel az RTFKT Studios nevű céget, ami kifejezetten a digitális térben gyárt cipőket.
Alaposan megütötték a mai kereskedésben a gaming szektor kínai vezető vállalatait, köztük a közel 600 milliárd dolláros piaci értékű Tencentet is, miután egy állami tulajdonú kínai újság az online játékokat az "elme ópiumaként" jellemezte, és ezzel felerősítette a befektetők azzal kapcsolatos aggodalmát, hogy a vállalatok népszerű játékait érintő, szélesebb körű szabályozási intézkedések indulhatnak a közeljövőben.
Magyarországon is gyorsan növekszik az e-sport iparág: csak az elmúlt egy évben 640 ezer főre nőtt a korábbi 540 ezer főről az online sportolók bázisa, miközben a piac 50 milliárd forintos forgalmat generált - derül ki az eNET legfrissebb kutatásából.
Warren Buffett átadja a stafétabotot.
Nemzetbiztonsági aggályokat vet fel a döntés.
Földhöz szögezték a "madarakat".
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.